🖍️🖍️🔴🟠 Dzień kropki 🟢🟣🤩🤩
Klasa VIII na lekcji języka polskiego miała okazję uczestniczyć w święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie pobudzili swoją wyobraźnię. Ósmoklasiści otrzymali kartki z wyjątkową kropką. Niepowtarzalną, ponieważ każda była innego koloru oraz znajdowała się w innym miejscu na papierze. Zadaniem uczniów było dorysować coś do kropki tak, aby powstał obrazek. Zobaczcie sami, jak piękne prace powstały!
Kolejnym etapem zadania była rozmowa o związkach frazeologicznych. Szukaliśmy takich ze słowem „kropka”. Następnie młodzież pisała historię do wcześniej stworzonego obrazka. Kluczowe było to, aby wykorzystać przynajmniej jeden ze związków frazeologicznych. Niektórym udało się wpleść w opowiadanie nawet kilka!
Zapraszamy do podziwiania niepowtarzalnych kropkowych dzieł sztuki!