XV WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

       W tym roku szkolnym odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim już po raz 15! I dokładnie tylu uczniów pomorskich szkół podstawowych czyli-15,  zgłosiło się do udziału w tej jubileuszowej edycji Konkursu.

    Wszystkie występy były wspaniałe, a poziom prezentacji, jak co roku, bardzo wysoki. Jako organizatorkę bardzo cieszy mnie, że wciąż kolejne pokolenia uczniów pasjonuje poezja w języku angielskim, który jest niezwykle wdzięcznym językiem do wyrażania wielu emocji i dostarczania nam, odbiorcom wielu wzruszeń.  Wśród prezentowanych utworów poetyckich mogliśmy wysłuchać fragmentu utworu W. Szekspira z jego sztuki „As you like it”.

    Jurorkami podczas tegorocznej edycji były Pani Katarzyna Rukat, reprezentująca Gdański Teatr Szekspirowski, wieloletnia jurorka Konkursu, oraz Pani Joanna Nikulin-Stawińska, kreatywna anglistka, propagatorka edukacji kulturalnej i obywatelskiej, nauczycielka w ZSGH w Gdańsku oraz Pani Anna Czajka, anglistka z duszą filozofki , pasjonatka kreatywnych metod nauczania, nauczycielka w ZSGH w Gdańsku.

   Konkurs oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 67 Mirosława Kowal, która powitała zgromadzonych, uczniów, nauczycieli i opiekunów oraz jurorów Konkursu.

W trakcie obrad jury swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.

Ta edycja była też wyjątkowa z innego powodu niż jubileusz, a mianowicie była to pierwsza edycja „na żywo” po dwóch latach pandemii.ZA czym bardzo tęskniliśmy😊

A oto wyniki:

I miejsce – Sofya Puzynia       SP nr 19 Gdańsk

II miejsce- Wiktoria Kąsek    SP nr 85 Gdańsk

III miejsce- Adam Kempa      ZSP nr 7 Gdańsk

WYRÓŻNIENIA:

Amos Waszczuk          SP nr 67 Gdańsk

Paulina Musiałowska      SP nr 85 Gdańsk

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, ale także wszystkim finalistom-gratulujemy!!!

Kolejna edycja już za rok!:)

Iwona Kacprzyńska