XIV WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

W JĘZYKU ANGIELSKIM

4 marca 2022 roku odbył się XIV Wojewódzki Konkurs
Recytatorski w Języku Angielskim.

Ten rok szkolny, podobnie jak poprzedni, jest bardzo trudny z powodu pandemii i nauczania prowadzonego częściowo zdalnie lub hybrydowo. Jednakże, mimo takiej sytuacji, także i w tym roku, nie zabrakło uczniów chętnych do udziału w Konkursie. Szczególnie na podziękowania zasługują nauczyciele, którzy zachęcili do niego swoich uczniów.Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Pani Anna Biernacka, doktor inżynier, absolwentka dwujęzycznego Liceum w Warszawie,służbowo pracująca kilkukrotnie w Stanach Zjednoczonych, a na stałe pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Pani Magdalena Piech, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Product Manager w London Stock Exchange Group. Pani Martyna Drobotowicz, Financial Controller in a multinational conglomerate with 5 year experience in foreign customer service oraz Pani Agnieszka Animucka, która na co dzień posługuje się językiem angielskim prowadząc przetargi i negocjuje umowy dla firm. Panie jurorki uznały to za niezwykle doświadczenie, a oceniając prezentacje wzięły pod uwagę m.in. stronę językową, czyli wymowę i intonację, poprawność i płynność, opanowanie tekstu na pamięć, interpretację utworu oraz ogólne walory artystyczne prezentacji.

A oto WYNIKI:

I miejsce: Maria Błaszkiewicz Niepubliczna Szkoła Podstawowa
„Lokomotywa” Sopot
II miejsce: Antoni Skielnik SP nr 67 Gdańsk

III miejsce: Amos Waszczuk SP nr 67 Gdańsk

Wyróżnienia:

Pola Korbus SP nr 58 Gdańsk
Sofya Puzynia SP nr 19 Gdańsk

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału już za
rok w jubileuszowej, XV edycji Konkursu.