Dnia 4 grudnia 2018 roku  uczniowie klasy VIII a wybrali się do „Wspinalni Alfy”.  Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 różnymi ćwiczeniami, które miały posłużyć za rozgrzewkę całej grupy. Dowiedzieliśmy od instruktora, jak prawidłowo wiąże się uprząż i jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzegać. Ostatecznie na sam szczyt ścianki wspinaczkowej udało się dostać tylko : Marcinowi Mellerowi, Rostikowi Didenko  i p. Kseni Kirszling. Następnie każdy z uczestników wziął udział w labiryncie nazywanym „Jaskinią Trolla”. Trudność polegała na bardzo ciasnych przejściach . Planowo powinniśmy wyjść o godzinie 13:00, jednak, jak to na każdej wycieczce,  zdarzają się niespodzianki i naszą  zakończyliśmy w lodziarni.

Bardzo podobał mi się ten wyjazd i prawie udało mi się wspiąć na szczyt :D

Agnieszka Szaforz

Na początku była rozgrzewka, potem przeszliśmy do wspinania, które okazało się dużym wysiłkiem i większość uczniów była po nim bardzo zmęczona. Potem weszliśmy do drewnianego pudła, z którego należało wyjść, przeciskając się przez różne otwory, często w niewygodnych pozycjach. Było tam również bardzo ciasno i ciemno. Mimo to, wszystkim prędzej czy później, udało się wyjść. Po zakończeniu zajęć poszliśmy na lody i stamtąd na przystanek, z którego rozeszliśmy się do domów.

Wyjście było męczące, ale bardzo fajne i  miło spędziliśmy czas.

Marcin Meller