DZIEŃ PRL-U - WSPOMNIENIE TAMTYCH DNI...

Dnia 17 grudnia 2018 roku z inicjatywy przewodniczącego szkoły i osób z nim współpracujących odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień PRL-U.

Uczniowie przebrali się w stroje, które były modne w tamtych latach, noszone przez przeciętnego Polaka,  aż po urzędników państwowych. Podczas przerw, na holu szkolnym rozdawane były na „kartki” przekąski , a na ścianach zawisły plakaty przypominające czasy PRL-u. Na jednej z przerw odbył się konkurs
na najciekawszy i najoryginalniejszy kostium tamtych czasów. Uczniowie indywidualnie je prezentowali oraz symbolikę tamtego okresu np. sznur z rolek szarego papieru toaletowego, towar rzadko osiągalny wówczas.

Odbył się także konkurs historyczny dotyczący lat 70-tych i 80 –tych. Pytania były dosyć trudne
dla nastolatków XXI wieku, ale uczestnicy poradzili sobie z nimi całkiem dobrze.

Myślę, że ten dzień był doskonałą okazją , by zapoznać młode pokolenie Polaków z tym minionym okresem w historii naszego kraju. Można było to, co wówczas nie było zabawne, przedstawić humorystycznie i ubrać się w stroje, które dziś już nie są modne. Było to dla nas ciekawe doświadczenie.

Łukasz Chełkowski  kl. 3C