DZIEŃ BRYTYJSKI

Dnia 19 czerwca 2023 roku odbył się jak co roku Dzień Brytyjski.

Z okazji tego dnia tematycznego, każda z klas przygotowała portret Króla Karola III, prezentację wokalno-taneczną utworu w języku angielskim utrzymaną w tematyce wakacyjnej i letniej. Wytypowani przedstawiciele klas 4-8 wzięli udział w Quizie Wiedzy o UK. Ponadto, odbył się tradycyjnie turniej piłki nożnej drużyn ligi angielskiej. Indywidualnie zaś uczniowie klas 0-8 mogli wziąć udział w prezentacji charakteryzacji postaci z literatury brytyjskiej, mogliśmy oglądać Sherlocka Holmes’a, bohaterów książki „Harry Potter”, „Alicji z Krainy Czarów”, „Misia Puddingtona” i wiele innych ciekawych postaci.

Funkcjonowała „kawiarenka”, z której dochód został przeznaczony na zakup nagród i dyplomów dla uczniów.

Pogoda, dobry nastrój dzięki wakacyjnym przebojom, wspaniałe przygotowanie uczniów sprawiły, że był to bardzo udany dzień😊