XI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM –FINAŁ!!!

Już po raz 11 odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim.

Uczestniczyli w nim uczniowie z pomorskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Konkurs był adresowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych.

Jak każdego roku, poziom umiejętności językowych uczestników, sposób interpretacji wybranego przez siebie utworu oraz wrażenia artystyczne były bardzo wysokie.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Pani Katarzyna Rukat, reprezentująca Gdański Teatr Szekspirowski, który także ufundował dodatkowe, atrakcyjne nagrody, Pani Agnieszka Styła
z X LO w Gdańsku oraz Pani Aleksandra Rachoń z XX LO w Gdańsku, nauczycielki w klasach dwujęzycznych.

Tradycyjnie kolejność wystąpień odbyła się drogą losowania, a jurorzy na swych listach mieli tylko nazwisko i imię uczestnika oraz tytuł wykonywanego utworu. Niektórym prezentacjom towarzyszyły rekwizyty
lub charakteryzacja. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów, uczniowie dyplomy uczestnictwa. Stosowne podziękowania otrzymali także jurorzy. W trakcie oczekiwania na wyniki obejrzeliśmy pokaz przygotowany przez uczennice naszej szkoły: taniec i śpiew.

WYNIKI:

I    miejsce: Julia Smuczynska ZSO nr 13 Gdańsk
II   miejsce: Filip Pałyga SP nr 67 Gdańsk
III miejsce: Maria Kujawska Eschool Kępice

copy-logo.jpg

WYRÓŻNIENIE:     Aleksandra Kubik ZKiW Pinczyn

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!