Spotkanie z Panem Tadeuszem

Wychowawczynie Anna Burczyk, Ksenia Kirszling, Mirosława Tyburska i Hanna Sankowska - Sorko zaproponowały swoim uczniom spotkanie z „Panem Tadeuszem”.
Było to możliwe dzięki Nowemu Teatrowi im. Witkacego ze Słupska, który postanowił wystawić na deskach teatralnych epopeję Adama Mickiewicza.

Uroczysta premiera odbyła się niedawno, bo w październiku 2018 roku, a do Gdańska artyści zawitali już 21 listopada.

W wypowiedziach ustnych uczniów dominowały bardzo dobre opinie na temat obejrzanego spektaklu. Również w recenzjach młodzież pozytywnie wyrażała się o scenicznej wersji
„Pana Tadeusza”. Warto zacytować słowa ucznia z klasy IIIe Mateusza Narkiewicza: „Zapowiadało się dobrze, ale wyszło jeszcze lepiej. Już na samym starcie urzekła mnie Inwokacja wypowiadana przez Gerwazego. Podobały mi się również elementy interakcji z widownią poprzez rozmowę aktorów z widzami czy chodzenie pomiędzy rzędami foteli. Dynamiczne pchanie stołu na bok, aby służył najpierw jako tarcza dla Moskali, a po chwili był tłem wzruszającej sceny umierania księdza Robaka, było po prostu wspaniałe.

Nowy Teatr im. Witkacego od lat wystawia sztuki teatralne na wysokim poziomie.
Z młodzieżą naszej szkoły podziwialiśmy „Zemstę” A. Fredry, „Dziady” A. Mickiewicza
czy „Balladynę” J. Słowackiego w Teatrze Szekspirowskim.

Polecamy i z niecierpliwością czekamy na kolejną premierę.

p.Hanna Sanowska-Soroko