🖍️🖍️🔴🟠Dzień kropki 🟢🟣🤩🤩

Klasa VIII na lekcji języka polskiego miała okazję uczestniczyć w święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie pobudzili swoją wyobraźnię. Ósmoklasiści otrzymali kartki z wyjątkową kropką. Niepowtarzalną, ponieważ każda była innego koloru oraz znajdowała się w innym miejscu na papierze. Zadaniem uczniów było dorysować coś do kropki tak, aby powstał obrazek. Zobaczcie sami, jak piękne prace powstały!
Kolejnym etapem zadania była rozmowa o związkach frazeologicznych. Szukaliśmy takich ze słowem „kropka”. Następnie młodzież pisała historię do wcześniej stworzonego obrazka. Kluczowe było to, aby wykorzystać przynajmniej jeden ze związków frazeologicznych. Niektórym udało się wpleść w opowiadanie nawet kilka!

Zapraszamy do podziwiania niepowtarzalnych kropkowych dzieł sztuki!

🔵DZIEŃ 🔴KROPKI 🟡NA MATEMATYCE 🟢- Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent - to przesłanie, idea tego święta.

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, pomysłowości, łamania schematów i nieszablonowego myślenia 😊
W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwijali talent kreatywności matematycznej i logicznego myślenia:
- kl. 8 rozegrała mecz dziewczęta vs chłopcy (różowa kropka vs zielona)⚽️
- kl. 6 rozwiązywała łamigłówki matematyczne ✖️➗➖➕
- kl 4 stworzyła myszkę hiszpańsko 🇪🇸– matematycznąⓂ️ 🐭😊🐭

Tego dnia nawet stroje były w piękne kolorowe kropki 🔴🟣🔵🟢🟡🟠⚪️🟤⚫️
Wszyscy dobrze się bawili i mam nadzieję uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem 💪 w jakiejś dziedzinie.
Kropka… Niby nic takiego🤨
Może jednak stanowić punkt wyjścia do czegoś naprawdę niezwykłego😊