DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 14 czerwca 2019 r.

W tym roku szkolnym, z powodu wyjazdów klasowych oraz skrócenia roku szkolnego, mieliśmy zbyt mało czasu na przygotowanie
przez każdą z klas występu wokalno-tanecznego do wybranego utworu o tematyce wakacyjnej w jednym z nauczanych w naszej szkole języków obcych: niemieckim, angielskim lub hiszpańskim, tak jak to było dotychczas tradycją naszej szkoły.

Udało się jednak przeprowadzić Turniej Piłki Nożnej, lig zagranicznych. Odpowiedzialnym był Marcin Olejnik, nauczyciel wf-u.
W tym roku wszystkie drużyny wybrały Ligę Angielską i tak nazwały swoje zespoły. Pogoda dopisała, humory też, ale najpiękniejszą stroną była integracja członków drużyn piłkarskich. Stanowili je uczniowie klas 4, 7 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum.
Wszyscy wspaniale współpracowali! A tuż po nich, w swojej kategorii wiekowej, mieli rozgrywki uczniowie klas I i II szkoły podstawowej.

Udało się także rozstrzygnąć konkurs na pracę plastyczną. W tym roku uczniowie mieli wykonać makietę lub model atrybutu kraju
z kręgu państw anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i hiszpańskojęzycznych.

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce – Anna Kravchenko 3C

W kategorii klas młodszych:

I miejsce :  Alicja Szmyt (Statua Wolności)
                   Zofia Kłosowska (arenę Korridy)

II miejsce :  Lena Sawicka (Brytyjska budka telefoniczna)

III miejsce:  Gabriel Pawłowski (autobus brytyjski)
                      Leonard Zawer  (Opera House w Sydney)

Gratulujemy!